Letní aktivity

Velké Karlovice příroda

„Vše v přírodě - každá květina,
každý strom a každé zvíře nás
může mnohému naučit.“

Eckhart Tolle

německý filozof a duchovní učitel

 

Zažijte letní dobrodružství na Valašsku. Opusťte město a vydejte se za krásami hor, které si zamilujete na celý život.

Okolí Velkých Karlovic přímo vybízí ke strávení letní dovolené. Celý den se můžete kochat výhledy a objevovat zapadlá místa, která formovala život místních obyvatel.

Nasedněte na kolo nebo se vydejte po turistické trase a nechte se provést valašskými kopci. Zahoďte všední starosti a prostě buďte. Jen Vy a Valašsko.

S větrem v zádech
na kole

V okolí je nespočet cyklistických tras, které Vás provedou těmi nejkrásnějšími místy Valašska. Můžete se celé dny prohánět po zpevněných i nezpevněných cestách. Když udýchaní vyšlapete kopec, užijete si dechberoucí scenérie. Při svištění dolů si zase s větrem ve vlasech odpočinete.

Pro amatérské cyklisty je zde velký výběr kratších tras s menším převýšením. Na cestě potkáte spoustu zajímavostí k objevování a hospůdek či kolib k posezení. Kolo si ani nemusíte vozit, prostě si ho vypůjčíte.

V prudkých stoupáních si najdou své pokročilí jezdci. Na nezpevněných cestách se zase vyřádí milovníci horských kol. Jakmile opustíte silnice a hlavní cesty, narazíte na typická valašská obydlí na loukách u lesa, kde se pasou ovečky a lidé zde žijí jako za starých časů.

„Každý člověk je stavitelem chrámu,
kterým je jeho tělo.“

Henry David Thoreau

Ráj pro všechny
turisty

Velké Karlovice a jejich okolí jsou oblíbeným výchozím bodem pro turistické výlety. Zdatní horalé se mohou vypravit na hřebenové túry s vysokým převýšením, které Vás nenechají ani na chvíli vydechnout. S každým dalším vrcholem Vaše všední starosti odplují a Vy se pokocháte nespoutanou přírodou.

Pro pohodovější procházku se vydejte po vyznačených turistických trasách Rezortu Valachy. Všechny tři trasy mají kolem deseti kilometrů a zvládnou je i děti. Oblíbeným výletním cílem je dřevěná rozhledna Miloňová z roku 2012. Vyhlídková plošina ve výšce 20 metrů je otevřená celoročně a dovede Vás sem zelená trasa z Velkých Karlovic.

Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem, vždy objevíte jedinečnou přírodu. S každým dalším krokem Vám Valašsko přiroste více k srdci a Vy se budete chtít stále vracet.

Paddleboarding
Dítě a kůň

Vodní radovánky na dosah ruky

Přímo ve Velkých Karlovicích se můžete zchladit na koupališti se skluzavkami. Naplánujte si zde zastávku na cyklo výletě a nabijte si v nabíjecí stanici své elektrokolo. Inspiraci na další výlety načerpáte v nedalekém informačním centru.

Totální restart zažijete ve Vodním světě, který je součástí Resortu Kyčerka. Vodní svět respektuje jedinečnost Valaška a je zasazen do krajiny s citem. Kámen a dřevo je zde spojeno s vodou a připomíná návštěvníkům blízkost hor. Děti se vyřádí na tobogánu a v dětské sekci. Dospělí ocení whirpool, relaxační bazén a terasu s výhledem na okolí.

Rybaření

Pestrý zástup letních aktivit je důkazem toho, že právě tato destinace patří k těm, kde vznikají ty nejkrásnější vzpomínky.

Mapa zajímavých
míst v okolí