Zimní aktivity

„Leží-li ti na srdci blaho
tvých dětí, nech je zakusit
trochu zimy a chladu.“

čínské přísloví

 

Pokud jste nezažili zimu na horách, pak jste neviděli opravdovou zimu. Na horách je zima tak nějak intenzivnější a hezčí než kdekoliv jinde.

Sníh třpytící se na prudkých svazích, zasněžené stromy a horské chaty ztrácející se v bílých stráních, povznášející pocit z každého zdolaného kilometru na běžkách nebo sjetého kopce na lyžích Vás zahřeje po těle. Stačí se podívat kolem sebe a Vaše problémy zmizí. V porovnání s horami se vše zdá malicherné a vzdálené. Přijeďte na Valašsko a zažijte ten pocit také! Možná se ho nebudete chtít vzdát.

Bílou stopou
po Valašsku

Jen si představte, jak ráno nazujete běžky a vydáte se společně se slunečními paprsky objevovat krásy valašské přírody. Cestou narazíte na krásná místa, která vypadají jako z pohádky. Doplňte energii v kolibě výtečným jídlem a něčím na zahřátí.

V okolí Velkých Karlovic je nespočet běžkařských tras různých délek a náročností, kde si vybere opravdu každý. Udržované tratě Vás provedou zajímavými místy a večer se vrátíte do nedalekého apartmánu a připravíte se na další dobrodružství.

Zimní krajina

„Svatá pravda - ať je zima,
ať je šero, ať je koneckonců trošku smutno,
ale jen když je veselo.“

Jiří Voskovec

S větrem v zádech
dolů z kopce

Co by to bylo za hory bez lyžování? Nechte se vyvézt na kopec, užijte si krásný výhled a s větrem v zádech prosvištěte zase dolů. A to vše na dosah od pohodlného zázemí se vším potřebným.

Lyžařských areálů je tu hned několik. Je jen na Vás, jakým směrem se ráno vydáte. Kamkoliv přijdete, tam Vás čeká skvělá lyžovačka. Na své si přijdou zkušení lyžaři i začátečníci. Okolní vrcholky nepatří k těm nejvyšším, ale to sjezdovkám nic neubírá.

Až Vás přestanou lyže bavit, vyměňte je třeba za sáňky. Vlek Vás vytáhne na kopec a Vy si užijete dobrodružnou jízdu, na kterou se nezapomíná.

Zimní krajina Velké Karlovice
Sauna

Zima se vším všudy

Zima na Valašsku je opravdová zima se vším, co k ní patří. Vezměte si s sebou veškeré vybavení a v pohodě ho uložte ve sklepní kóji apartmánu. Bruslení na zamrzlých plochách je na horách obzvlášť kouzelné, ale nezapomínejte na svoji bezpečnost.

Děti se vyřádí na bobech nebo na sáňkách. Okolní kopce s bohatou sněhovou nadílkou budou tou nejlepší dráhou. Vraťte se i Vy zpátky do dětských let.

Po všech dobrodružstvích si můžete dopřát relax ve wellness centru. K zimě patří saunování a není lepší ochlazení než ve sněhu. Příjemně unaveni po všech zážitcích můžete odpočívat s výhledem na okolní přírodu a těšit se, co Vám další den přinese.

Zimní příroda ve Velkých Karlovicích

Mapa turistických
tras